Futurama - postavy

6. července 2012 v 9:21 | Jimis |  Characters

Philip J. Fry

Narodil se v roce 1974, Fry je průměrný, naprosto obyčejný, 25letý rozvažeč pizzy, který v posledních sekundách roku 1999 padá do kryogenického zamrazovače, když doručoval pizzu na falešnou, žertovnou objednávku na adresu J. D. Šulin. :) Je zmrazen na 1.000 let, probere se tedy v roce 2999, kde se setká s kykloukou - personalistkou Leelou, která ho chce opět zaměstnat jako poslíčka.
Bender Bending Rodriguez


Bender pracuje jako člen Farnsworthovy rozvážkové posádky jako kuchař při často
dlouhých cestách vesmírem při rozvážce zboží Planet Expressu. Je Fryův nejlepší přítel, přestože je vztah často jednostranný. Bender je těžký alkoholik, kuřák a gambler a je známý jako "čisté zlo". Má velmi volné mravní zásady a neustále krade, od drobných krádeží peněženky až po mnohem závažnější zločiny jako únos Jay Lenovy hlavy z důvody jejich dlouhodobého konfliktu nebo ukradení Fryovy krve.Turanga Leela


Původně byla jakousi personalistkou pro lidi rozmrzlé v kryogenické laboratoři v roce 2999. Leela opustila svou práci, když poznala Frye, rozmazeného z roku 1999 a Bendera, robota, které utekl ze své práce. Společně jsou zaměstnáni jako posádka Planet Expressu, mezihvězdné rozvážkové služby řízené profesorem Hubertem Farnsworthem. Leela slouží jako kapitánka lodi Planet Express. Prokazuje se jako zkušená kapitánka a často zachraňuje své méně talentované kolegy z bryndy.

Doktor Zoidberg

Zoidberg je lékař společnosti Planet Express. Přesto, že tvrdí, že máodborné znalosti v lidské medicíně, především interním lékařství, jeho znalost lidské anatomie a fyziologie je zanedbatelný. Například nerozezná robota od člověka ani ženu od muže, domnívá se, že jídlo se vyluhuje v srdci, že lidé mají několikero úst a hřbetní ploutve. Vypadá to, že jediná jeho znalost lidí pramení z televizních reklam.


Hubert J. Farnsworth

Profesor je šílený vědec, což při několika příležitostech také přiznal. Tvůrci seriálu mu přiřkli příjmení po vynálezci televize Philu Farnsworthovi a jméno získal po profesoru filozofie na Californské univerzitě Hubertu Dreyfovi, jehož studentem byl tvůrce a spisovatel Eric Kaplan. Náhodou má i stejné jméno jako hlavní postava románu Johna Updika. Je senilní, nepříčetný a neuvěřitelně starý muž, který je jak šílenec, tak génius. Má dar a vášeň pro výrobu katastrofických zařízení a atomových nadlidí, je tedy nebezpečný sám sobě, svým zaměstnancům a vesmíru obecně. Svými vynálezy ohrozil minimálně jeden paralelní vesmír.

Hermes Conrad

Hermes je byrokrat třídy 34 z Jamajky. Zařizuje povinnosti Planet Expressu včetně závazků jako je placení účtů, vydávání právních prominutí a uvědomování příbuzných. Je nervózní workoholik (Hermes je zklamán tím, že je puntičkářský pouze 78,36 % času). Této vlastnosti si poprvé všiml, když mu byly 4 roky a hurikán, který udeřil v Kingstonu rozházel jeho bloky, které byly seřazeny podle abecedy. Je Rastafarián.

Amy Wongová

Při vytváření vlastností se Matt Groening a David X. Cohen rozhodli, že by měla být něco jako nemotora. Groening byl zaujat nápadem použít v groteskní komedii a fyzikálním humoru ženskou postavu, od té doby, co většina zábavy byla dělaná mužskými postavami v jeho předchozím seriálu Simpsnovi.
Amyna osobnost měla být původně zcela odlišná; Lauren Tom uvedl, že měla být "opravářka aut, skutečně drsný typ lesbické postavy". Nicméně její osobnost se změnila, aby byla pravým opakem Leely. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap informal wedding dresses cheap informal wedding dresses | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 10:29 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama