Characters

Futurama - postavy

6. července 2012 v 9:21 | Jimis

Philip J. Fry

Narodil se v roce 1974, Fry je průměrný, naprosto obyčejný, 25letý rozvažeč pizzy, který v posledních sekundách roku 1999 padá do kryogenického zamrazovače, když doručoval pizzu na falešnou, žertovnou objednávku na adresu J. D. Šulin. :) Je zmrazen na 1.000 let, probere se tedy v roce 2999, kde se setká s kykloukou - personalistkou Leelou, která ho chce opět zaměstnat jako poslíčka.
Bender Bending Rodriguez


Bender pracuje jako člen Farnsworthovy rozvážkové posádky jako kuchař při často
dlouhých cestách vesmírem při rozvážce zboží Planet Expressu. Je Fryův nejlepší přítel, přestože je vztah často jednostranný. Bender je těžký alkoholik, kuřák a gambler a je známý jako "čisté zlo". Má velmi volné mravní zásady a neustále krade, od drobných krádeží peněženky až po mnohem závažnější zločiny jako únos Jay Lenovy hlavy z důvody jejich dlouhodobého konfliktu nebo ukradení Fryovy krve.Turanga Leela


Původně byla jakousi personalistkou pro lidi rozmrzlé v kryogenické laboratoři v roce 2999. Leela opustila svou práci, když poznala Frye, rozmazeného z roku 1999 a Bendera, robota, které utekl ze své práce. Společně jsou zaměstnáni jako posádka Planet Expressu, mezihvězdné rozvážkové služby řízené profesorem Hubertem Farnsworthem. Leela slouží jako kapitánka lodi Planet Express. Prokazuje se jako zkušená kapitánka a často zachraňuje své méně talentované kolegy z bryndy.

Doktor Zoidberg

Zoidberg je lékař společnosti Planet Express. Přesto, že tvrdí, že máodborné znalosti v lidské medicíně, především interním lékařství, jeho znalost lidské anatomie a fyziologie je zanedbatelný. Například nerozezná robota od člověka ani ženu od muže, domnívá se, že jídlo se vyluhuje v srdci, že lidé mají několikero úst a hřbetní ploutve. Vypadá to, že jediná jeho znalost lidí pramení z televizních reklam.


Hubert J. Farnsworth

Profesor je šílený vědec, což při několika příležitostech také přiznal. Tvůrci seriálu mu přiřkli příjmení po vynálezci televize Philu Farnsworthovi a jméno získal po profesoru filozofie na Californské univerzitě Hubertu Dreyfovi, jehož studentem byl tvůrce a spisovatel Eric Kaplan. Náhodou má i stejné jméno jako hlavní postava románu Johna Updika. Je senilní, nepříčetný a neuvěřitelně starý muž, který je jak šílenec, tak génius. Má dar a vášeň pro výrobu katastrofických zařízení a atomových nadlidí, je tedy nebezpečný sám sobě, svým zaměstnancům a vesmíru obecně. Svými vynálezy ohrozil minimálně jeden paralelní vesmír.

Hermes Conrad

Hermes je byrokrat třídy 34 z Jamajky. Zařizuje povinnosti Planet Expressu včetně závazků jako je placení účtů, vydávání právních prominutí a uvědomování příbuzných. Je nervózní workoholik (Hermes je zklamán tím, že je puntičkářský pouze 78,36 % času). Této vlastnosti si poprvé všiml, když mu byly 4 roky a hurikán, který udeřil v Kingstonu rozházel jeho bloky, které byly seřazeny podle abecedy. Je Rastafarián.

Amy Wongová

Při vytváření vlastností se Matt Groening a David X. Cohen rozhodli, že by měla být něco jako nemotora. Groening byl zaujat nápadem použít v groteskní komedii a fyzikálním humoru ženskou postavu, od té doby, co většina zábavy byla dělaná mužskými postavami v jeho předchozím seriálu Simpsnovi.
Amyna osobnost měla být původně zcela odlišná; Lauren Tom uvedl, že měla být "opravářka aut, skutečně drsný typ lesbické postavy". Nicméně její osobnost se změnila, aby byla pravým opakem Leely.Postavy The simpsons

4. července 2012 v 13:15 | Jimis

Bart Simpson

V angličtině slovo brat znamená spratek. Tak že by na tom něco bylo? To snad ne. Bart je sice rošťák, ale v jádru není zlý a všichni ho mají rádi. Patří mezi hlavní postavy celého seriálu. Pojďme společně zjistit o tomto chlapci něco víc…

Bart Simpson

Nejraději je se svým kamarádem Milhousem. Obdivuje klauna Krustyho, každý den sleduje jeho televizní show a pokoj má vyzdobený jeho plakáty a upomínkovými předměty. Nezčetněkrát už také Bart Krustyho zachránil před kriminálem a před smrtí. Přesto to zatím na přátelství nevypadá. Krusty, idol všech dětí ze Springfieldu, totiž paradoxně děti nemá zrovna moc v lásce.

Líza Simpsonová


Neobyčenjná mladá dívka, jedna z nejchytřejších lidí ve Springfieldu, ekologická aktivistka a ochránkyně lidských práv. Snaží se o světový mír, ale někdy jí dá dost práce udělat si pořádek v sobě samé.

Líza Simpsonová

Co si budeme povídat, Líza je šprtka jako poleno, takže se nedivte, že ji hodně lidí nemá rádo. Springfield je zkrátka město hňupů, kde se chytrost nenosí. Ale právě proto, že ve Springfieldu žijí hňupové, dokáže jejich problémy vyřešit jedině Líza. A za to si získává obdiv a uznání, po kterém tolik touží.


Maggie Simpsonová


Nejmladší z rodiny, benjamínek Maggie. Na to, že jí je teprve jeden rok už dokáže řídit auto, ručkovat po laně, hrát dokonale na saxofon, psát pomocí kostek na hraní, zahrát "čistou hru" v bowlingu nebo dokonce zachránila Homera, Maggie Simpsonovákdyž se topil v moři.

Jednou zase zachránil Maggiin život Vočko, a to ve chvíli, když vyletěla z auta při brždění a málem spadla do řeky. Od té doby si výčepního zamilovala a ten ji někdy chodí navštěvovat a hrát si s ní. Dá se o nich říct, že jsou velmi dobří přátelé.


Marge Simpsonová

Manželka Homera Simpsona je významnou osobností Springfieldu. Jakožto žena v domácnosti se účastní mnoha dobročinných aktivit, protože by ráda změnila svět k lepšímu. Nezapomíná však ani na svou rodinu, kterou neskonale miluje a obětuje pro ni za všech okolností úplně všechno co má.
Marge Simpsonová
Rodné příjmení je Bouvierová. Ve Springfieldu žijí také její sestry Patty a Selma, silné kuřačky a staré panny. Pracují na dopravním inspektorátu a Homer o nich říká, že jsou to ty dvě nejnesnesitelnější megery světa. Vzath sester Bouvierových s Homerem je však na delší povídání.
V životě už toho hodně vyzkoušela. Pracovala třeba jako servírka, herečka, učitelka, policistka, realitní makléřka, nebo spisovatelka. Nejvíc ze všeho ji ale stejně baví starat se o blaho rodiny. Děti Bart, Líza a Maggie by jinou mámu nechtěly. Ani Homer si na Marge jako na manželku nemůže stěžovat.


Homer Simpson


Hlava rodiny, hrdý otec minimálně tří dětí, šťastně ženatý s Marge Simpsonovou, která mu odpustí skoro všechno. Třeba i druhou manželku, se kterou se v opilosti oženil v Las Vegas.
Homer Simpson
Malý Homer měl celkem pěkné dětství. Až na to, že jeho matka byla rebelka a musela stále prchat před zákonem. Vesměs ho tedy vychovával otec Abe, což bylo vyhánění čerta ďáblem. Názor na něj si musí udělat každý sám, nicméně kdyby si měli lidé dotázní v průzkumu vybrat jen jednu nejoblíbenější postavu ze seriálu Simpsonovi, většina z nich by řekla právě jeho jméno.Zkopírováno z webu: http://www.simpsonsweb.cz

Griffinovi - Postavy

4. července 2012 v 10:29 | Jimis

Peter Griffin (hlava rodiny)
Peter celé dny kouká na bednu, což jeho inteligenci ani faldům moc neprospívá. A když už se zvedne, odkráčí do hospody, kde pije z plna hrdla a rozdává rozumy. Zmlkne, když už je pěkně zlitý, a to je skoro pořád. Pracuje jako bezpečnostní technik v továrně na hračky. Jeho neschopnost naštěstí šéf přehlíží. Je nezodpovědný irsko-americký katolík a má rád rybaření.

Lois Griffinová (matka)
Žena Petera je pro změnu protestantka, která se stará o domácnost a vlastně úplně o všechno. Do rodinného rozpočtu přispívá tím, že učí hře na piano. Ráda zpívá a umí karate.


Chris Griffin (starší syn)
Chris je tak hloupý, až je zábavný. Lomcuje s ním puberta. Nemá žádné přátele - s výjimkou stromu - , všichni mu dělají naschvály a posmívají se mu. Obává se zlé opice, která sídlí u něj ve skříni. Takové báchorce však nikdo nepřikládá význam.


Meg Griffinová (dcera)
Středoškolačka vrstevníky neoblíbená, kterou stále neopustila puberta a pláč. Krásy mnoho nepobrala, trochu svým vzhledem připomíná kluka. Budoucnost vidí ve změně svého těla v mužské. K tomu by se také ráda přejmenovala z Meg na Rona.

Stewie Griffin (odrostlé mimino)
Nejmenší člen rodiny má megalomanské touhy a nenávist snad sál už s mateřským mlékem. Matku by nejraději zabil. Tátovi říká familiérně Tlusťochu a na mámu volá Lois. Roztomilému robátku sice všichni rozumí, ale většinou ho ignorují nebo ho neberou vážně.


Brian (pes)
Není jen tak ledajaký, chodí po dvou, pije martini, má rád ženy a jezdí Toyotou. Umí čtyři jazyky. Pak mu ale hrábne a začne aportovat, honit kočky a utíkat před vysavačem! Jeho identita je zkrátka lidská jen částečně. Spolehnout se na to, že je Brian jediný rozumný tvor u Griffinů.
 
 

Reklama